آدم ها و کتاب ها

 می دونم تکراريه... ولی خيلی قشنگه...

بعضی از آدم ها جلد زر كوب دارند. بعضی جلد ضخيم و بعضی جلد نازك.بعضی آدم ها با كاغذ كاهی چاپ می شوند و بعضی با كاغذ خارجي.
بعضی از آدم هاترجمه شده اند.
بعضی آدم ها تجديد چاپ می شوند و بعضی از آدم ها فتوكپی آدم هایديگرند.
بعضی از آدم ها با حروف سياه چاپ می شوند و بعضی از آدم ها صفحات رنگیدارند.
بعضی از آدم ها تيتر دارند، فهرست دارند و روی پيشانی بعضی از آدم ها نوشتهاند: حق هرگونه استفاده ممنوع و محفوظ است.
بعضی از آدم ها قيمت روی جلد دارند.بعضی از آدم ها با چنددرصد تخفيف به فروش می رسند و بعضی از آدم ها بعد از فروش پسگرفته نمی شوند.
بعضی از آدم ها را بايد جلد گرفت، بعضی از آدم ها را می شود تویجيب گذاشت. بعضی از آدم ها كاغذ كاهي هستند فقط براي چك نويس می توان گذاشت.
بعضیاز آدم ها نمايشنامه اند و در چند پرده نوشته می شوند. بعضی از آدم ها فقط جدول وسرگرمی دارند و بعضی از آدم ها معلومات عمومی هستند.
بعضی از آدم ها خط خوردگیدارند و بعضی از آدم ها غلط چاپی دارند.
از روی بعضی آدم ها بايد مشق نوشت و ازروی بعضی از آدم ها بايد جريمه نوشت.
بعضی از آدم ها را بايد چندبار بخوانيم تامعنی آن ها را بفهميم، و بعضی از آدم ها را بايد نخوانده دور انداخت...

 .  قيصر امين پور  .

quake_child.jpg

نمی دونم عکسش چه ربطی داشت اما چون خوشم اومد گذاشتم. يه بچه است که زيره آوار مونده !

/ 22 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
hoda

salam.mersi az link! man ham be zudi ghalebamo avaz mikonam va linketo hatman mizaram!....in sheram ba unke sadomin bar bud...bazam khundamesh.tnx.

hoda

rasi ina jadid bud goftam estefade konam!!l

۰۰۰۰

‌با سلام باید بگم چنان با اطمینان گفتند در زمان ما که از سید مهدی شجاعی بود که به گمانم اگر اقای سید مهدی شجاعی هم این یادداشت رو می دیدند شک می کردند که نکند ایشان به جای دکتر امین پور این مطلب را نوشتند برای اطمینان بیشتر بد نیست به این ادرس ها سری بزنید http://136733.blogfa.com ارشیو قسمت اسفند 83 http://mehdibakhshi.persianblogfa.com ارشیو دی 83

!!!!!reyhanehhhhh

مر سی جناب ۰۰۰ ! منم فکر ميکنم ۱ يعنی مطمئنم که مال قيصر امين پوره ! شلمبر جان تو هم برو ببين ننه ! شايد زموونه فرق کرده !

shalamber

اولا جناب ... از چی می ترسند؟ اول خودشونو درست و حسابی معرفی کنند تا ما بدونیم با کی طرفیم. دوما من که به این سن و سال رسیدم تا حالا ندیدم که نویسنده ای، توی مصاحبه اش ، متن نویسنده ی دیگری رو بخونه. حالا تصور کنید که سید مهدی شجاعی توی مصاحبه اش بیاد نوشته ی قیصر امین پور بخونه!!! بابا مردیم از خنده. در ضمن یک منبع قابل استناد تر نداشتید معرفی کنید؟

0000

با سلام باید بگم وقتی که می خواستم در اولین یادداشتم بنویسم که اون مطلب خواندنی از دکتر قیصر امین پور هست و دلیلی هم برای نوشتن اسم خودم نمی دیدم هیچ وقت فکر نمی کردم که روزی باید پاسخ گوی یادداشتی باشم که در آن به ترس متهم شده باشم جناب شلمبر فرمودند *از چی می ترسید* بحث ترس در میان نبود اولین یاداشتی که داشتم بدون نام بود جایی که هنوز از کسی نمی ترسیدم حالا هم بی نام بودن را به داشتن نام های بی مسمایی چون شلمبر ترجیح می دهم امید وارم از من نرنجید اما بعد اصرار دارین که این مطلب از سیدمان سید مهدی شحاعی است ما هم به سید خیلی علاقه داریم اما مولانا هم گفته سخت گیری و تعصب خامی است تا جنینی کار خون اشامی است کاش مولف کتاب بی بال پریدن که در سال ۷۰ چاپ شده به جای دکتر قیصر امین پور سید مان بودند در ضمن اگر این منبع هم برای غیر شما قابل قبول هست چاره ای نیست مگر اینکه خود قیصر امین پور را بفرستیم تا شهادت دهد که این مطلب از ایشان هست اما در پایان شما هم از خنده به فرموده ی خودتان نمیرین چرا که زندگی زیباست ای زیبا پسند زیبا اندیشان

ماری

اينجا چه خبره؟؟؟

foori

بابا بی خيال !!!!! !!! مي گم خوب شد اين متن تو وبلاگ ما اومد ... که قيصر امين پور و سيد مهدی شجاعی اين قدر طرفدار پيدا کنن !!!! !!! من می گم بی خيال اين قضيه شيد ... و نتيجه رو هم به خود اين ۲ تا شاعر و نويسنده ی عزيز واگذار کنيد !!! البته ... منظورم خانم / آقا ی .... و شالامبر عزيز نيست ها !!

یه معلم

سلام . از این که اهل خواندن کتاب های استاد امین پور هستید خوشحالم . یکی از خوشحالی های من این است که هر از چند گاهی استاد را در دانشگاه تهران می بینم . هر چند که بیماری امانش را بریده و حضور در محافل ادبی برایش دشوار است ...